20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Responsive Advertisement

Ισοπαλία στα Ζωνιανά, ήττα για τον ΠΑΟΚ, νίκησε η Επισκοπή

Mεγάλη ευκαιρία να κερδίσει στην έδρα του τον πρωτοπόρο Φωστήρα έχασε ο Ερμής Ζωνιανών καθώς ο Κατσικοκέρης έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0 - 0 - Κάτω από την διαχωριστική ζώνη του υποβιβασμού έμεινε ο ΠΑΟΚρουσώνα γνωρίζοντας εκτός έδρας ήττα 2 - 1 από τη Γλυφάδα, ενώ η Επισκοπή πέρασε νικηφόρα με το ίδιο σκορ από την έδρα της Α.Ε. Ηρακλείου.

Μεγάλη ευκαιρία για να καταγράψει ακόμα μία εντός έδρας επιτυχία έχασε ο Ερμής Ζωνιανών που έμεινε στο 0 - 0 με τον πρωτοπόρο Φωστήρα.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στις καθυστερήσεις όμως ο Κατσικοκέρης αστόχησε στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα o Φωστήρας νιώθει πλέον την "καυτή" ανάσα της Τριγλίας Ραφήνας που κέρδισε 1 - 0 τον Ηλυσιακό, ενώ ο ΟΦΗ μπήκε δυναμικά στο δεύτερο γύρο με το επιβλητικό 4 - 0 επί του Εθνικού.
Ο ΠΑΟΚρουσώνα γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από τη Γλυφάδα με 2 - 1 και παραμένει κάτω από τη διαχωριστική ζώνη του υποβιβασμού. Μετά από τρεις αγωνιστικές η Επισκοπή έφυγε από την τελευταία θέση της κατάταξης, παίρνοντας εκτός έδρας νίκη με 2 - 1 από την Α.Ε.Ηράκλειο.
Η Κηφισιά έμεινε στο 0 - 0 με τον Ιάλυσο στο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής, ο Ιωνικός κέρδισε 1-0 τον Αστέρας Βάρης, ενώ τους τρεις βαθμούς κατέκτησε και ο Ατρόμητος Πειραιά που κέρδισε 2-1 τον Άλιμο.