20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Responsive Advertisement

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΌΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ 7-8

Ο Ολυμπιακός έκανε τη δεύτερη νίκη στα πλει οφ με 7-8 στο Ιλίσιο κολυμβητήριο απέναντι σε έναν μεταμορφωμένο σε σχέση με το πρώτο ματς (16-2) των πλέι οφ τον, Παναθηναϊκό.

της
επιμέλεια σελίδας Τάσος Κατσώρης
Οι Πράσινοι που κοίταξαν στα μάτια τον Ολυμπιακό, έχασαν πραγματικά στις λεπτομέρειες. Ο Παναθηναϊκός δεν θύμισε σε τίποτα την εικόνα του πρώτου αγώνα, ήταν συγκεντρωμένος και αποτελεσματικός τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Από την άλλη οι Ερυθρόλευκοι που μπήκαν με την σιγουριά του φαβορί έδειχναν έκπληκτοι έχοντας απέναντι του αξιόμαχους αντιπάλους.

Περίπου τρία λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα, στα χρονόμετα δεν φαινόταν ο χρόνος, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί μία σύγχυση στην επίθεση του Παναθηναϊκού. Όπως και να χει ο Ολυμπιακός, έστω δια πυρός και σιδήρου έφτασε στη δεύτερη νίκη και απομένει μία ακόμη για να κατακτήσει το 29ο Πρωτάθλημα στην ιστορία της Α1 ανδρών.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-8
Οκτάλεπτα: 1-1, 1-2, 2-3, 3-2
Παναθηναϊκός: Αφρουδάκης Γ. 1, Παπαδόγκωνας 2, Καλογεράκος 1, Θεοδωρόπουλος 2, Κουρλιάφτης 2.
Ολυμπιακός: Μάγιαρακ 2, Κολόμβος 1, Βλαχόπουλος 3, Φουντούλης 1, Μουρίκης 1.